Tekil Mesaj gösterimi
 yeniden dünyaya gelen birinin hikayesi
Alt 24.09.07, 03:33   #54
Scorpio
Banned

Tesekkür etmis: 94
Tesekkür almis 584 -> 276 Konu
Standart yeniden dünyaya gelen birinin hikayesi

Müge'nin annesi Sevim Yıldız, hamileliğinin son haftasında bir rüya görüyor. Rüyasında 19 yaşlarında genç bir kız koşarak Sevim Hanım'ın yanına yaklaşıp, "Ben sizin evinizde tekrar dünyaya geliyorum" diyor. Sevim Yıldız uyanınca, he halde kızım olacak diye rüyasını yorumluyor. Altı gün sonra Müge dünyaya geliyor...
Müge 3 yaşına geldiğinde, ailesine "Siz benim annem ve babam değilsiniz. Burası da benim evim değil." demeye başlıyor. Aile önceleri bu sözlerin üzerinde pek durmuyor. Ancak Müge her geçen gün biraz daha garipleşmeye başlıyor. sonunda gerçek ailesine ve evine gitmek için ısrar ediyor. Bunun üzerine ailenin büyükleri konuyu araştırmaya başlıyorlar. Fakat Müge ailesi hakkında annesinin adının Seher, babasının adının Ethem olduğundan başka bir bilgi veremiyor.
Aradan sıkıntılı ve huzursuz 2 yıl geçiyor...
Müge 5 yaşına geldiğinde bir gün aniden, daha önceki hayatında nasıl öldüğünü hatırlıyor ve 19 yaşındayken elektrik çarpması sonucu öldüğünü söylüyor.
Bu gelişmeden 2 ay sonra...
Bir gün ailesiyle birlikte çarşıda dolaşırken, tanımadıkları bir kadının arkasından "Hala" diye bağırıyor. annesi hemen kadının yanına gidip, yakınları arasında Seher ve Ethem adlı evli bir çiftin bulunup bulunmadığını soruyor. Alınan olumlu cevaptan sonra, derhal verilen adrese gidiliyor...
Müge gidelen adresteki tüm fertlerin isimlerini teker teker saymaya başlıyor. Yakın akrabalarının hatta komşularının bile isimlerini teker sıralayıp, şu anda nasıl olduklarını soruyor. Onlardan haber almanın rahatlığıyla, büyük bir insan gibi koltuğa yaslanıp derin bir nefes alıyor.
Müge rahatlamıştı... ya her 2 aile?
Seher hanım bütün bu olup bitenleri şaşkınlıkla izledikten sonra, Müge"ye yaklaşarak bazı sorular sorma ihtiyacı duyuyor:
-Önceki hayatında benim kızım olduğunu iddia ediyorsun... Sana bir kaç soru sormak istiyorum. Cevaplayabilir misin?
Müge başını sallayarak olur cevabını veriyor...
-Peki o zaman söyle bakalım... Kızım evde yalnızken ölmüştü. Sen benim kızımın ruhunu taşıdığını iddia ettiğine görebana ölüm şeklini venedenini açıklayabilir misin?
Müge tereddütsüz anlatmaya başlıyor:
- Sen komşuya kahve içmeye gittikten sonra,senin daha önce temizlediğin buzdolabının altında biriken suyu temizlemek istedim. Elektrik çarptı ve ben öldüm. Ölümümden bir sene önce ticaret lisesini bitirmiştim.
Bu doğru cevaplardan sonra Seher Hanım, yalnız ailenin bildiği, aileye ait çok özel sorular sormaya başladı. Müge bütün bunlara ayrıntılı biçimde cevaplar verdi. Ve hepsi de inanılmaz doğruluktaydı...
Seher Hanım'ın şaşkınlığı her geçen dakika biraz daha artıyordu... Son bir soru daha sormak istedi...
-Kızım ölmeden bir gün önce çarşıya çıktık. kızıma bir şey aldım. Bunu kızım ve benden başka kimse bilmiyor. Paket hala açılmadı. Onun içinde ne olduğunu söyleyebilir misin?
Müge geçmiş yaşamındaki annesine bakarak gülümsedi...
-Kırmızı kadife terlik.
Müge şu anda iki ailesiyle birlikte yaşıyor. Özel günlerde (anneler, babalar günü vs.) 2 annesine ve 2 babasına hediyeler alıyor. Durumu her 2 ailede kabullenmiş durumda...Müge artık hırçın, isyankar ve huzursuz değil. Aradığını bulan kişilerin huzurunu yaşıyor...
Offline   Alıntı ile Cevapla